Youtube jako fitko

Rádi byste začali cvičit, ale…

nemáte čas?
lekce ve fitness centrech jsou moc drahé?
nemáte zkušenosti a bojíte se začít sami?
stydíte se cvičit ve skupině?
neradi se natřásáte před zrcadlem s 30 dalšími lidmi?
ale sami nemáte vůli si zacvičit?

Nevadí, mám pro vás jednoduché řešení – Cvičte podle YOUTUBE!

Tady už žádné výmluvy nezaberou – jediné, co ode dneška potřebujete, je připojení k internetu. Youtube je plný videí o čemkoli si vzpomenete a sport není výjimkou. Proto si tady vybere každý – ať už jste začátečníci, nebo pokročilí, ať máte radši posilování, kardio nebo strečing.

cvičící paníExistuje mnoho youtube kanálů s videi, které  vytvářejí profesionální trenéři, takže skladba cviků je efektivní a smysluplná. Pokud jste ve cvičení začátečníci, je pro vaší fyzickou kondici cvičení s videem samozřejmě mnohem přínosnější, než když se pokusíte něco zkoušet na vlastní pěst a zároveň levnější, než kdybyste si platili vlastního trenéra. Navíc nejste nijak vázáni délkou lekce – najdete si vždy takové video, na které máte zrovna čas. Pustit si můžete jak osmiminutové posilování břicha, tak hodinu a půl  intenzivního pilates. Další obrovská výhoda cvičení s videem je psychologického rázu – přestože cvičíte o samotě v klidu svého obýváku, cvičí s vámi zároveň váš partner a trenér na obrazovce. Díky youtube máte vedle sebe někoho, kdo vás vede a kdo vás motivuje. Zvládnete tak mnohem víc, než kdybyste cvičili sami.

A jak už sem zmínila, na youtube si vybere opravdu každý kliky
– ten, kdo chce posilovat jednotlivé svalové skupiny i ten, kdo chce cvičit jogu nebo pilates. Můžete tak vyzkoušet nepřeberné množství cvičení a najít si to svoje oblíbené, které vás bude bavit, aniž byste museli objíždět tělocvičny a fitness centra. Stačí naťukat do klávesnice, na co máte zrovna chuť, a za vteřinu máte před sebou sportovní lekce zcela zdarma. Zkoušet různá videa velmi doporučuji i všem, kdo už pravidelně cvičí. Lidské tělo si rychle přivyká na zátěž a po čase už na vás nemá cvičení stejný účinek jako na začátku. Dělat například stejnou posilovací sestavu pořád dokola prostě nemá smysl. Abyste se mohli neustále zlepšovat, je dobré cviky často obměňovat a vyhledávat co nejvariabilnější typy zátěže. Každý lektor nebo trenér má svůj vlastní styl a málokdo má neomezenou zásobu nápadů. Proto všem doporučuji používat nepřeberné množství youtube videí alespoň k načerpání inspirace.

Na závěr přidávám pár youtube kanálů, podle kterých cvičím nejraději:

XHIT Daily     – krátké intenzivní posilování
BeFiT – joga, pilates i kardio cvičení
blogilates – jeden z nejsledovanějších kanálů vůbec
GymRa – 10 – 20 minutová videa pro posílení a zpevnění
FitnessBlender – přes 500 videí zaměřujících se na různé svalové skupiny
Passion4Profession – krátká animovaná videa s intenzivním posilováním

 

 

 

 

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s