Pohanková pizza

Nejjednodušší a nejrychlejší recept na bezlepkovou pizzu  😉

Jak už jste si možná všimli z ppohanková pizza_uvodředchozích příspěvků, pohanka patří k mým nejoblíbenějším přílohám. Obrovskou výhodou je, že se připravuje rychle, je bezlepková a má vysoký obsah bílkovin.

Receptů na pohankové, nebo jiné bezlepkové těsto je plný internet. Většinou se nijak neliší od receptů na jakékoli jiné těsto, jen je žitná nebo pšeničná mouka nahrazená moukou pohankovou (rýžovou, mandlovou a tak dále). Ale proč zbytečně kupovat speciální mouky? – na moje pohankové těsto vám stačí jedna jediná věc- pohanka (a možná ještě sůl).

 

Suroviny
(na minipizzu pro jednoho)

70 g pohanky
2 rajčata
1 mozzarella
1 stroužek česneku
bazalka (čerstvá nebo sušená)

Těsto
Pohanku zalijte horkou vodou a nechte přiklopenou odstát několik minut, dokud nezměkne (jako když běžně připravujete pohanku).  Když je měkká, slijte z ní vodu. Pokud v pohance zůstane trochu „zeslizovatělé“ vody, vůbec nevadí, klidně jí tam nechte. Měkkou pohanku mixujte v mixéru, vznikne z ní kaše/ řídké těsto. Těsto dochuťte špetkou soli.

Rajčatový základ

Rajčatový základ můžete udělat vlastně úplně libovolně. Já volím nejrychlejší, nejjednodušší a proto podle mě i nejzdravější cestu. Celá rajčata ohřejte na páře, dokud nenapraskne slupka. Potom je rozmixujte společně s prolisovaným stroužkem česneku. Podle chuti můžete přidat pepř, sůl nebo koření (ne ale bazalku, v troubě by vám zhořkla).

Pečenítěsto_pohanková_pizza

Troubu si předehřejte na 200°C. Na plech si rozprostřete pečící papír a na něj naneste vrstvu pohankového těsta asi půl centimetru vysokou a vložte do trouby. Pečte asi 7 minut, dokud se na povrchu nevytvoří krusta. Poté vyndejte z trouby, naneste rajčatový základ a pečte dalších cca 7 minut. S množstvím rajčat to nepřehánějte, jinak budete mít těsto rozmočené. Na závěr přidejte mozzarellu, bazalku a pečte ještě pár minut, dokud se sýr krásně nerozteče. Pozor, doba pečení se může lišit podle vaší trouby a množství těsta. Důležité je, aby okraj pizzy byl pevný a křupavý.

 

 

Pak už stačí opatrně sundat z pečícího papíru a pohanková Margarita je na světě 😉pohankova pizza_uvod 2

2 comments

    • Dobrý den, s pohankovou moukou nemám zkušenost – je možné, že ze samotné mouky nebude těsto držet moc dobře pohromadě. Na klasické těsto na pizzu ale také stačí mouka, voda a olej, tak by to mohlo jít i z pohankové. Vyzkoušejte a dejte vědět, jak to dopadlo!

      To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s