Pesto z natě – Zachraňte jídlo!

Tržní cena potravin, které se na světě za rok vyhodí, odpovídá HDP Švýcarska. A jestli něco fakt nemám ráda, tak je to vyhazování jídla…

zachraň jídlo
Logo Zachraň jídlo

Tenhle údaj, stejně tak jako dnešní recept, není z mojí hlavy. 

Na festivalu Beze zbytku, který se konal  11.6. na smíchovské náplavce jsem narazila na stánek organizace Zachraň jídlo, která pořádala „workshop“ na výrobu pesta z mrkvových natí. Jídlozeleninadomácí výroba – moje srdce zajásalo, ani sem nedočetla jejich reklamní tabuli a už sem seděla s nožem nad mísou plnou zelené natě.

 

Stánek měli na starost úžasně milé dobrovolnice, které mi vysvětlily, že organizace Zachraň jídlo se zabývá problematikou nadbytečného plýtvání potravinami. Dozvěděla jsem se, že obrovské množství plodit se vyhodí jenom proto, že nesplňuje „estetické“ standardy. Třeba taková pokroucená nebo rozdvojená mrkev se prostě nedostane z pole do supermarketu, protože není dost hezká. Normální sprostá zeleninová diskriminace.

Zbytečně se taky mrhá jídlem v restauracích -kdo někdy dělal ve fastfoodu, tak to zná. Na konci směny se prostě musí všechny zbytky vyhodit. Nepřichází v úvahu odnést si jídlo domů nebo někomu věnovat…hygienické normy to prostě nedovolují.

A přiznejme si na rovinu, plýtváme i všichni doma. Kolikrát už jste vyhodili starý chleba,
protože jste koupily nový? Kolikrát jste našli schované něco vzadu v lednici až po uplynutí data spotřeby? A co všechny ty nedojedené nedělní obědy, kdy jste prostě neodhadli velikost porcí…

DSC_0658
Pesto z mrkvové natě podle Zachraň jídlo

Nadměrná spotřeba a plýtvání
obrovským způsobem vyčerpává přírodní zdroje, které nejsou neomezené – a organizace Zachraň jídlo se tomu snaží zabránit. Pořádá akce typu Hostina pro tisíc, Křivá polévka nebo Paběrkování, aby upozornila na problém vyhazování přebytků a naučila společnost o jídle více přemýšlet. S jejich nejnovějším projektem Jsem připraven můžete pomoci i vy na stránkách http://www.jsempripraven.cz –  dejte obchodním řetězcům najevo, že vás nezajímá, jak moc je brokolice symetrická, hlavně, když nebude hnusná a zkažená.

Teď už asi chápete, proč zrovna pesto z mrkvových natí. Nať z mrkve je něco, co se normálně prostě vyhodí. Přitom stačí přidat pár dalších ingrediencí a výborná šlichtička je na světě. A ještě máte radost, že máte 100% domácí produkt, který chutná nad očekávání dobře. Potřebovat budete mrkvovou nať, slunečnicové semínko, olivový olej, česnek. Pozor! Samozřejmě je pesto vysoce tučné, na chleba vám úplně stačí jedna malá lžička. Recept nebudu opisovat, najdete ho společně s dalšími tipy, jak neplýtvat přímo na stránkách Zachraň jídlo.

DSC_0729

 

DSC_0666

 

One comment

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s