Nejkřupavější kakao

Snad každá holka má ráda čokoládu. Zároveň každá holky tuší, že by to s čokoládou neměla ve vlastním zájmu přehánět…

kakaové boby
Kakaové boby

Čokoláda je samozřejmě hoodně sladká (mléčná obsahuje zhruba 60 % cukrů) a zároveň taky pěkně tučná (asi 30 % tuků). No a ty méně kvalitní můžou být taky plné „potravinářské chemie“. Na druhou stranu kakao, což je základ čokolády, obsahuje látky, které působí jako antioxidanty, dále má údajně antibakteriální, afrodiziakální a povzbuzující účinky a taky působí antidepresivně (to asi znáte sami 😉 ). Kakao je i zdrojem hořčíku a vitaminu C.

Jak se tedy neochudit o skvělou chuť a zdravotní přínosy  kakaa a zároveň netloustnout po čokoládě?Kakao

Nedávno jsem objevila výborný produkt od CoutryLife – nepražené drcené kakaové boby (seženete ale i od jiných značek, tuhle prodává Tesco). Je to asi ta „nejsyrovější“ forma kakaa, kterou můžete v obchodě koupit (pokud si nekoupíte přímo celé kakaové boby – sehnat se dají taky, ale asi ne v sámošce). Jsou to prostě malé křupinky s úžasnou intenzivní vůní čokolády. Protože nejsou nijak tepelně upravené, zachovávají si všechny živiny a tak by měly mít všechny ty popisované zázračné účinky.

Malý balíček 100g sice stojí asi 55 korun, ale vydrží vám mnohem déle než 100g balení čokolády. Ideální je používat je stejně jako oříšky – já jsem si je přidávám do jogurtu k snídani. Chutná pak bezvadně čokoládově a ještě k tomu hezky křupe.

kakao2_UPR

Určitě tenhle produkt doporučuji vyzkoušet (i když mě za jeho reklamu bohužel nikdo neplatí).

 

One comment

  1. […] Ovesná kaše je naprostá „fitness“ taková klasika, to snídá každý. Mě už ale ovesné vločky trochu přestali bavit a tak sem začala hledat alternativy. Snídaňovou kaši si těď dělám z kroupové lámanky. Stačí jí buď přes noc namočit do vlažné vody, nebo jí ráno nechat cca 15 minut v horké vodě, přebytečnou vodu slít a rozmíchat třeba v jogurtu. Pokaždé dochucuji kaši něčím jiným – skořicí, mákem, oříšky, kakaovými boby… […]

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s