Bonboniéra podle Aničky a Martina

Letos jsem k narozeninám dostala tak originální bonbonieru, že se o ní musím podělit i tady na blogu. Ráda bych takových bonbonier, zákusků a dobrot vídala na oslavách víc…Proč?

Pokud chcete skutečně jíst a žít zdravě,neměli byste ke zdravé výživě přistupovat jako k nějaké krátkodobé dietě, ale jako ke změně životního stylu. A k té patří i změna myšlení. Přestaňte zdraví životní styl vnímat jako odříkání a hladovění. Není to něco za trest, k čemu se musíte vědomě nutit, jako když polykáte hořké kapky na kašel.

Já o jídle a zdravém jídelníčku  přemýšlím úplně opačně. To, že si nedám brambůrky nebo tatranku neznamená,  že se omezuju a vědomě si něco masochisticky upírám. Všechno, co nejím, jíst prostě nechci – dávno už mi to nijak nechybí a ani není důvod proč by mělo. Zdravé racionální stravování pro mě znamená jíst kvalitní potraviny, které mi chutnají, v přiměřeném množství, tak aby moje tělo mělo vše, co potřebuje. Díky takovému jídelníčku mám dost energie, jsem zdravá a už nemám potřebu koupit si u kasy v obchoďáku kitkat nebo colu.

DSC_0556_upraveno

Dost často i lidé, kteří přemýšlí o tom, co dávají do pusy a snaží se zlepšovat svojí životosprávu, na oslavách a společenských akcích absolutně upouší od všech svých předsevzetí protože „si to přece chtějí užít“. Samozřejmě, dát si jednou za čas kousek dortu nebo svíčkovou od babičky není vůbec na škodu. Ale říct si „dneska je mi jedno, čím se nacpu, mám přece narozeniny a zasloužím si to“ je pro mě osobně úplně špatný přístup. Vnímat nezdravé stravování typu zákusků, bonbonů, sladkých tyčinek, hranolků a dalšího „junkfood“  jako odměnu je podle mě s prominutím kravina. Automaticky si tím v hlavě nastavujete úplně špatný mindset. Je to jako dát dítěti na zadek za jedničku z matiky a pochválit ho, když něco rozbije. Většina z nás je tak ale bohužel nastavená od malička – pokud jsme byli hodní, dostali jsme k Mikuláši sladkosti. A největší king byl ten, kdo dostal kinder vajíčko; rozinky a oříšky byly pro lůzry. Za odměnu jsme taky jezdili do Mekáče. A když jste se nerozbrečeli po očkování, doktor vám dal lízátko…Všechna jídla, která jste v dětství měli jenom výjimečně v dospělosti podvědomě považujete za něco slavnostního, za něco „hoch“, za něco, co je super, když to můžete mít.

Já osobně se mám ráda a vážím si sebe sama a  proto když slavím narozeniny, snažím se dát svému tělu to nejlepší, ostatně tak jak, se to snažím dělat celý rok 🙂 Dvakrát tolik to platí pokud obdarovávám – už nikdy bych někomu blízkému nedala bonboniéru plnou ztužených tuků, cukrů a dochucovadel. Když peču oslavenci dort, nebo jinou mňamku, není to sice superdietní jídlo, ale vždycky používám kvalitní suroviny, nepřeháním to s cukrem ani s tuky.DSC_0582_upraveno

Naštěstí mám kolem sebe skvělé lidi, kteří tohle pochopili a tak jsem k letošním narozeninám dostala tu nejlepší, nejkrásnější a nejchutnější bonboniéru. Myslím, že z fotek je vám naprosto jasné složení i postup výroby – takže recept není potřeba. V jednoduchosti je prostě krása. Vypadá to skvěle, chutná to skvěle a zapráší se po tom rychleji než po chlebíčcích nebo čokoládě.

A závěrečná take home message? Mějte se rádi. Nevnímejte oslavy jako příležitost se přecpat, ale užívejte si je pro příjemnou společnost. „Nežijeme proto, abychom jedli, jíme proto, abychom žili.“ (Sókratés)

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s