Oříškové tyčinky

Letos jsem vyrazila na velmi aktivní dovolenou – tůry, hory, skály…A na takovou dovolenou je potřeba se dobře vybavit ve všech směrech – především přibalit něco, co dodá pořádnou dávku energie. Samozřejmě,  že jsem nenakoupila žádné sušenky, tatranky ani energetické tyčinky – udělala jsem si svoje vlastní, z oříšků, semínek a banánu. Tady je recept:

Suroviny

tyčinky plech
Tyčinky ještě před upečením

(na 10 velkých tyčinek)

300g oříšků a semínek – použijte ty, které máte rádi, já smíchala mandle, pekanové, vlašské a paraořechy,  sezamová, lněná a konopná semínka

200g banánu (2 banány)

 

Postup

Semínka a oříšky smíchejte a rozemelte 1/3 na jemno  a 2/3 na hrubo (nebo nasekejte nožem na kousky). Banány rozmačkejte vidličkou a smíchejte s rozemletými oříšky a vytvořte těsto. Pokud chcete tyčinky křupavější, nasekejte nahrubo větší část z oříšků. Troubu předehřejte na 150°C. Na pečící papír vytvarujte z těsta tyčinky (můžete také těsto rozprostřít do plochy a nařezat na tyčinky až po upečení). Tyčinky pečte 5-10 min. na 150°C, když tyčinky na povrchu lehce ztvrdnou, snižte teplotu na 100°C a pečte dalších cca 15 min. Potom nechte tyčinky dojít ve vyhřáté troubě, dokud úplně neztuhnou.

IMG_2546

 

Oříšky obsahují bílkoviny i sacharidy, ale jsou především zdrojem tuků. Pokud celý den někde pochodujete, jezdíte na kole nebo jste jakkoli jinak aktivní, je pro vás tahle tyčinka ideální. Jestli ale sedíte celý den v kanceláři nebo u počítače, neměli byste to s oříšky přehánět, přestože jsou zdravé.

 nutriční hodnoty g/ tyčinku
sacharidy 9
bílkoviny 5
tuky 7,

2 comments

    • Děkuji! Doufám, že budou chutnat 😉 Tyčinky jde určitě doladit rozinkami, datlemi, nebo jiným sušeným ovocem (ale je potřeba počítat s tím, že se tím rapidně zvýší množství cukru a energetická hodnota – pokud třeba hubnete). Kdybyste to chtěl víc přiblížit klasické „musli-tyčince“, můžete do těsta přidat i ovesné vločky 🙂

      To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s