Kde se dobře najíst v Barceloně

Barcelona je město mnoha tváří – tak, jako v každém velkém evropském městě se i tady můžete kochat rozsáhlou historickou částí, jako všude na jihu se můžete proplétat úzkými útulnými uličkami, opalovat se a popíjet ovocné koktejly v plážových barech. Na druhou stranu jsou tady  i industriální čtvrti, obří „office-buildings“ a spousta moderního a pouličního umění v městských částech, které atmosférou připomínají spíše Berlín, než jiná přímořská města. BB star ale není cestovatelský blog, takže konec kochání se městem, jde se jíst!

Středomořské oblasti mají nespornou výhodu v dostupnosti  čerstvého ovoce a zeleniny. Asi jste si už v regálech obchodů všimli, že všechno  od okurek po pomeranče se k nám dováží ze Španělska.  V Barceloně najdete obchod s ovocem a zeleninou na každém rohu a ceny potravin se prakticky neliší od těch u nás. Sezónní produkty jsou samozřejmě ještě levnější a v lepší kvalitě. Španělsko je prostě ráj pro všechny „kytkožrouty“…

Za jídlo v restauracích si sice připlatíte, ceny jsou ale pro Čecha přijatelnější než v jiných západních metropolích a jsou srovnatelné  třeba s dražšími pražskými restauracemi.  Oběd přímo v centru vás vyjde na 8 -13 euro.  Španělská klasika tapas, což jsou „zmenšené“ porce  jídla, případně zobání jako sýr olivami nebo  hummus, pak seženete zhruba od 3 euro.

Vegetalia

Všechny blogy, na kterých jsem před odletem pátrala, kde se dá v Barceloně najíst „plnat-based“ se schodovaly na na restauraci Vegetalia. Já musím jejich chválu jedině potvrdit. Obsluha i prostředí je na jedničku, ceny jsou příznivé a jídlo naprosto super. Vegetalia je navíc jediná restaurace na kterou jsem narazila, které nabízí 100% vegan paellu. A nedat si ve Španělsku paellu by bylo asi jako nedat si v Itálii pizzu. Na téhle veganské verzi musím ocenit výborně připravené kousky artyčoku, což je zelenina poměrně náročná na přípravu, kterou si v Čechách jen tak někde nedáte.  K tomu všemu dostanete ve Vegetalii před jídlem na stůl výborné nakládané olivy a na požádání servírují kohoutkovou vodu zdarma (která tady byla jako na jediném místě v Barceloně jako zázrakem dobrá). Přestože jsme sami nevyzkoušeli, jejich brunch vypadal taky senzačně.

 

paela_1

Tržiště

St, Joseph La Boqueria je největší a nejvyhlášenější Barcelonské tržitě. Kupíte tady úplně všechno. Především samozřejmě už zmiňovanou čerstvou zeleninu a ovoce.  Velkou část ale zabírají i stánky s laskominkami – praženými oříšky, sušeným ovocem a čokoládovými pralinkami. A protože jste tady ve středomoří, hemží se to tu i prodejci ryb, škleblí, krabů,  humrů a dalších mořských živočichů. Trochu mě ovšem zarazilo, že ceny na tržišti jsou mnohdy vyšší, než v obchodech a kvalita se na první pohled nezdá až tak odlišná (možná se pletu – přeci jen jsem neměla šanci všechno vyzkoušet). Pravděpodobně je tržiště díky své popularitě částečně pastí na turisty. Možná je to trochu jako s naší pražskou náplavkou – vyhlášená lokalita – vysoký nájem – vysoké ceny.  Tím se ale nenechte odradit – navštívit tržiště je zážitek, i kdybyste si nic nekoupili.
V St. Joseph pořídíte i teplé jídlo – jsou tady asi dva tapas bary, převážně zaměřené na mořské plody a několik „fast food“ stánků. Ve Španělsku jsou  oblíbené smažené bramborové koule, plněné třeba sýrem a špenátem.  Ochutnala jsem, moc mě neoslovily (ani se nedivím – smažené, slané, tučné…).
Úplně na kraji, v pravém zadním rohu tržiště jsme ale narazili na mnohem chutněji, zdravěji a čerstvěji vypadající stánek  s jídlem. Veškerá nabídka byla vegetariánská, některá jídla veganská a ceny přívětivé (10 euro za rozumně velkou porci). My jsme vyzkoušeli zeleninové caneloni, výborně vypadaly i zapečené lilky nebo lasagne. Nejedná se o nějakou gastronomickou špičku, přece jen je to jen stánek na tržišti, ale rozhodně nemůžu ohodnotit negativně.

Trh_1

trh_2_pečivotrh_dragonfruit

trh3

Sésamo

Další zastávka na naší gastro-pouti byla večeře v malé útulné restauraci a kavárně Sésamo. Tohle místo je tradiční tapas bar s rozsáhlou nabídkou vín. Dojem na mě udělala už forma prezentace denního menu – nenajdete ho vytištěné nikde na papíře,  je napsané na křídové tabuli vystavené přímo v podniku a číšník vám tabuli přistaví na takové místo v podniku, abyste menu dobře viděli a pohodlně si mohli vybrat. Denně nabízí asi 4 různá tapas (ca 3-9 eur), 4 hlavní jídla ( ca 9-16 eur) a několik dezertů. Na stálém menu pak najdete i polévku,  mnohem větší výběr tapas, saláty a několik hlavních jídel (převážně jde o těstoviny), které ovšem můžete dostat také v poloviční tapas variantě. U každého jídla najdete popisek, zda jde o veganskou nebo bezlepkovou variantu. Rozhodně je co zkoušet – některá jídla jsou velmi netradiční – například pečená cibule (která ještě na talíři doutnala) s houbovo-oříškovou omáčkou, jiná jsou klasiky – sýr s olivami a sušenými rajčaty. Dokonalá chuťová propojení ale najdete v obojím. Restaurace nabízí i degustační menu sedmi tapas pro dva  (25 euro na osobu; v ceně jsou i 4 skleničky vína). Pokud máte objemný žaludek a neradi si sami vybíráte z menu, tahle nabídka se vám rozhodně vyplatí. Mně úplně stačili 2 tapas a dezert a byla jsem dosyta najedená 🙂

 

Taller De Tapas

Vybírat restauraci podle interiéru se vždycky úplně nevyplatí. Taller De Tapas má sice na internetu poměrně slušné hodnocení, osobně pro mě byla největším zklamáním ze všech míst v Barceloně. V jednoduchém menu sice najdete vegetariánská jídla, ale třeba komplet veganských variant už je tu pomálu. Velká část tapas je taky smažená. Jednoznačně tu mají nejhorší hummus, který jsem kdy jedla – tím neříkám, že by byl nepoživatelný, nebo nějak extrémně nechutný, pořád to byl klasický cizrnový hummus, ale bylo to poprvé, co mi hummus nechutnal. Moc citronu, moc oleje. Když nebudete mít jinou možnost, z Tappas a Tallars se najíst dá, interiér je opravdu nádherný, obsluha příjemná, záchody čisté…ale v Barceloně najdete určitě lepší místa.

 

hummus

 

Flax and Kale

To nejlepší na konec. Flax and Kale je podnik , který praská ve švech. Restaurace spadá do moderního konceptu „čistého stravování“, sami svojí kuchyň označují jako flexitariánskou (to je podle mě úplně nic neříkající pojem, ale budiž..). Jídla mají rozdělená do 5 prolínajících se kategorií – vegetariánské, veganské, raw, tučné ryby a bezlepkové.  Určitě můžete vyzkoušet zajít sem na oběd nebo na večeři, tahle restaurace ale vybízí k nedělnímu brunchi. Každou neděli od 10 do 15 vaří ze speciálního menu. ve kterém najdete přesně to, co od pořádné snídaně očekáváte – čerstvé ovocné šťávy,  smoothie-bowls s cereáliemi, s granolou, ale i s domácí zmrzlinou, mufiny, croisanty, toasty s domácím máslem, sázená vejce, omelety. Objednat si můžete i třeba těstoviny.
Ještě než začnete jíst, bude vám jasné, proč jsou tady ceny o něco vyšší -servis je tu naprosto perfektní a interiér zrovna tak. I přes naprosto plnou restauraci na jídlo téměř nečekáte. A když jídlo ochutnáte, cenu už vás ani nenapadne zpochybňovat…Všechno chutná tak krásně, jako to vypadá. Moje rýžové těstoviny se zeleninou byli zalité bezpochyby královnou všech houbovývh omáček, které sem kdy jedla. Pohankové granole se sojovým jogurtem se taky nedalo nic vytknout. A přestože jsem odcházela z restaurace plná k praskutí, nedokázala jsem odtrhnout oči od talířů všech ostatních strávníků a přemýšlet o tom, co všechno ještě by stálo za to tady vyzkoušet… Jestli vás jídlo baví, hledáte příjemnou restauraci a není vám líto trochu si připlatit, jděte v Barceloně do Flax and Kale.

flax and kale

těstoviny_1

Na úplný konec ještě musím zmínit nejlepší ovoce, které jsem kdy ochutnala a to, bohužel, až poslední den těsně před odletem zpátky do Čech. Jmenuje se cherimoya (čerimoja), má pevnou zelenou slupku, která se nejí, sladkou krémově měkkou bílou dužinu a velká černá semena (která jsou prý ve větším množství jedovatá). Dokonce i Wikipedie uvádí, že jde o nejlepší ovoce na světě. Strukturou ani chutí nepřipomíná žádné ovoce, které znám. Kromě Jižní Ameriky, kde je původní, se pěstuje právě i ve Španělsku a plodí na podzim a na začátku zimy. U nás na ní v obchodech jen tak nenarazíte a když ano, cena je oproti Španělsku dvojnásobná a kvalita nesrovnatelně horší.

Výsledek obrázku pro cherimoya
zdroj obrázku

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s