Tvarohová pomazánka

Psát do kategorie Recepty příspěvek o chlebu s tvarohem mi nejdřív připadalo  jako vyložená zhovadilost. Ale po zkušenosti s jednou z mých úžasných klientek jsem se stejně rozhodla to udělat. Není totiž nic lepšího, než udělat druhému člověku radost, byť úplnou maličkostí. A když jsem viděla, s jakým nadšením mi zmiňovaná slečna poslala fotku svojí večeře – chleba s tvarohovou pomazánkou a ještě s komentářem, jak jí chutnalo, jak jí tohle jídlo „bodlo“ a dlouho už něco takového nejedla, rozhodla sem se to na blog prostě dát. Důležitá není tedy vlastně ten recept, ale příběh. Nějak jsme totiž zapomněli jíst „normálně“. Blázníme ze ze „superfoods, bio-lowsugar, fit-fat“. A pak se děsně divíme, že chleba s tvarohem je součástí racionálního a dokonce redukčního jídelníčku. Ano je pravda, že kvalita běžně dostupného pečiva občas stojí za starou belu a je potřeba hodně vybírat, abyste si z obchodu nepřinesli rozmraženou obarvenou věc, která je druhý den nepoživatelná. Ale stačí používat selský rozum a neupřednostňovat kvantitu před kvalitou. A chápu, že tvaroh (a mléčné výrobky obecně) může být z etického i environmentálního hlediska leckomu trnem v oku – ale to zase nepatří sem, na blog o výživě. Řeči o mléčných výrobcích a zahleňování si nechte pro někoho jinýho, to je podle mě uplnej nesmysl. Můj závěr tedy zní – pomazánka z tvarohu je zdravé jídlo. tvaroh_1

Konec řečí – jdeme „vařit“. Jak teda udělat tvarohovou pomazánku? Rozhodně k tomu nepotřebujete pomazánkové máslo – je to jenom osolená smetana zahuštěná škrobem a sušenou syrovátkou (v tom nejlepším případě) = úplně zbytečný výrobek. Vezměte prostě tvaroh, kapku oleje a všechno čerstvé, co máte rádi. Pro inspiraci cibulová varianta:

Složení

1 vanička polotučného tvarohu (250 g)
1 lžíce rostlinného oleje
1 cibule
hrst pažitky

Postup

Cibuli nakrájejte na drobno a lehce na sucho orestujte na rozpálené pánvi. Tvaroh vyšlehejte s olejem, přidejte vychladlou cibulku a nakrájenou pažitku, případně dochuťte trochou pepře nebo špetkou soli. Úplně stejně můžete postupovat v případě jakékoli pomazánky. Cibuli dejte klidně čerstvou, pažitku vyměňte za jakoukoli jinou bylinku, co máte zrovna po ruce. Do pomazánek se kromě zeleniny hodí taky semínka, oříšky, nebo třeba olivy.

pomazánka_2

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s